Okolí

 

 

Popis a turistika v okolí

Nové Vilémovice se nachází v Rychlebských horách v nadmořské výšce 620m.  Nepopsatelná horská osada na severním svahu vrcholu Strážiště (813m). Opravdová oáza uprostřed překrásné přírody se silnou romanticko-nostalgickou atmosférou.

Celé okolí Vilémovic je mimořádně krásné a působivé. Ať už se jedná o nádherné Račí údolí, louky bývalé osady Hřibová nebo vrcholy Suť (717m), Vápenný (776m), nedaleký Špičák (957m) či Koníček (851m). Po druhé světové válce byly do té doby prosperující Nové Vilémovice z velké části vysídleny, v současné době zde žije pouze několik osadníků, většina stavení je využívána k soukromým rekreačním účelům.  

Místo je ideální především k odpočinku a relaxaci a k poznávaní přírodních krás Rychlebských hor a blízkých Jeseníků. Na své si přijdou také cykloturisté a houbaři. V okolí stojí navštívit také řada historických pamětihodností. V nedalekém Javorníku se nachází koupaliště, krytý bazén. Lyžařská střediska jsou vzdálena cca 30 km.

 

Turistické cíle v okolí:

Hraničky – zaniklá osada

Zastávka – zaniklá osada

Rychlebské stezky Černá Voda

Zámek Jánský Vrch

Tančírna

Račí údolí

Zřícenina hradu Rychleby

Borůvková hora

Rychlebské stezky

Nýznerovské vodopády

Jeskyně Na Pomezí a Na Špičáku

Priessnitzovy léčebné lázně

Výlety do Polska (Otmuchovská jezera, lázně, aquapark, podzemní turistická trasa štoly Zlatý důl ve Zloty Stoku a další)

A mnoho dalších …